The Chunky Wool

Spun from 100% sustainable merino wool, The Chunky Wool is super soft like candy floss. Chunky weight roving yarn suitable for knitting/crochet.

Regular price
From $90.00
Regular price
from $125.00
Sale price
$90.00
28% ($35.00)
Unit price
per 
Sold out
Regular price
From $9.00
Regular price
from $12.50
Sale price
$9.00
28% ($3.50)
Unit price
per 
Sold out
Intermediate
Regular price
From $6.50
Regular price
$6.50
Sale price
$6.50
($-6.50)
Unit price
per 
Sold out
Advanced Beginner
Regular price
From $109.60
Regular price
from $146.25
Sale price
$109.60
25% ($36.65)
Unit price
per 
Sold out
Intermediate
Regular price
From $6.50
Regular price
$6.50
Sale price
$6.50
($-6.50)
Unit price
per 
Sold out
Advanced Beginner
Regular price
From $27.15
Regular price
from $36.25
Sale price
$27.15
25% ($9.10)
Unit price
per 
Sold out
Advanced Beginner
Regular price
From $37.50
Regular price
from $50.00
Sale price
$37.50
25% ($12.50)
Unit price
per 
Sold out
Beginner
Regular price
From $37.50
Regular price
from $50.00
Sale price
$37.50
25% ($12.50)
Unit price
per 
Sold out
Intermediate
Regular price
From $20.60
Regular price
from $27.50
Sale price
$20.60
25% ($6.90)
Unit price
per 
Sold out
Advanced Beginner
Regular price
From $33.75
Regular price
from $45.00
Sale price
$33.75
25% ($11.25)
Unit price
per 
Sold out
Intermediate
Regular price
From $6.50
Regular price
$6.50
Sale price
$6.50
($-6.50)
Unit price
per 
Sold out
Advanced Beginner
Regular price
From $6.50
Regular price
$6.50
Sale price
$6.50
($-6.50)
Unit price
per 
Sold out
Advanced Beginner
Regular price
From $6.50
Regular price
$6.50
Sale price
$6.50
($-6.50)
Unit price
per 
Sold out
Beginner
Regular price
From $6.50
Regular price
$6.50
Sale price
$6.50
($-6.50)
Unit price
per 
Sold out
Intermediate
Regular price
From $6.50
Regular price
$6.50
Sale price
$6.50
($-6.50)
Unit price
per 
Sold out
Intermediate
Regular price
From $12.50
Regular price
$12.50
Sale price
$12.50
($-12.50)
Unit price
per 
Sold out
Advanced Beginner
Regular price
From $6.50
Regular price
$6.50
Sale price
$6.50
($-6.50)
Unit price
per 
Sold out
Intermediate
Regular price
From $12.50
Regular price
$12.50
Sale price
$12.50
($-12.50)
Unit price
per 
Sold out
  • Previous
  • Next